Hikayeler

Borcumu kim ödeyecek?

Gönderen: Ferhat Atayan

Merhaba. 24.09.1988 doğumluyum. Bu yıl tecilim bitecek. Okul, dersane, öss, üniversite, kpss derken 3 yıl önce memuriyete atandım. O vakitlerde askere gidecektim fakat bedelli askerlik gündeme gelmişti ve bekledim. Fakat 2014'teki bedellide mağdur olanlardanım, yararlanamadım. Askerlik için başvuru yapacak ve tekrar gitmeyi düşünmüştüm. Fakat aileden birinin 50 bin tllik borcu çıktı. Abuk subuk sebeplerden dolayı borçlanma yapmış 2 yıl boyunca ve haberimiz yeni oldu. Benden başka çalışan yok ailede. Zorunlu olarak kredi çektim. Çekmek zorundaydım yoksa durum çok kötü olacak, çok tehlikeli boyutlara varacaktı. Borçluyum, zor durumdayım anlayın halimizi. Bu yıl son tecilim. Borcumun taksidine daha 2 yıl var. Anlayın halimizi anlayın lütfen :(((


mağdur

Gönderen: ali cankat

yaşım 26 evlenmek için bedelli askerliği bekliyorum işe girdim borç ödüyorum askerliğe gidemem bedelli haktır hükümet olarak gerekini yapın millet bedeeli istiyor biz sizin efendiniz isek bu istek yerine gelmelidir.


BEDELLİ ASKERLİK

Gönderen: İsmail SEMERCİ

Ben 1989 Mayıs 1 doğumluyum kamu kurumunda çalışmaktayım. Askerlik çağımdan beri çalışmaktayım ve işe başladığım zamandan bu yana kredi ödemekteyim babamı emekli etmek için cektiğim parayı ödeyebilmek için şimdiye kadar askere gidemedim halen daha borçlarımız devam etmekte ve şuan babam ve annem vefat etmiştir. borçlarımı askerlik süresince bırakacağım hiçbir kimse bulunmamaktadır. işimden ayrılırsam çok fazla sıkıntı yaşayacağım ve artık erteleme süremde yavaş yavaş sona yaklaşmış durumda yakın tarihte bedelli kanunun tekrardan çıkarılmasını umut ediyorum makul bir tutarda lütfen..


bedelli aslerlik

Gönderen: idris seleci

29 yaşındayım ve evliyim.çalışmak zorundayım. eşim rahatsız ve bırakamıyorum. evim kira. askere gidecek olursam eşime kim bakacak ve kiramı kim ödeyecek


bedelli askerlik

Gönderen: gürbüz bayram

selamlar.ben 16.04.1988 doğumluyum.bir çok insan gibi ben de bedelli askerlik yasasının bir an önce çıkmasını bekliyorum.gerçekten çok zor durumdayız.evliyim.çocuğum var .evim kira.daha bir çok sıkıntı.sesimizi duysunlar artık.


ne yapayım ben siz söyleyin

Gönderen: belirsiz belirsiz

merhalar ben kücüklükten beri çalışıyorum bir günümün boş oldugunu görmedim dinlenmedim annem de babamda 70 küsür yaşında ikisininde ne bir emeklisi nede bir maaşı var annemin 3 aylık aldıgı 550 tl dışında babamın hiç bir geliri yok onlara ben bakıyorum başka abimler var ama hepsi evli ve bir düzenleri var kimsenin düzeni bozulmasın kimse ses etmesin ne eşine nede kocasına annemler hep bende kalır çok şükür bişeyde olmadı. gidemedim yaşım 29 oldu hala gidemedim askere bu ve ben okuyamadım da çalışmaktan işten güçten para kazanmak zorunda kaldıgımdan 12 ay askerlik yapıcam şimdi söyleyin ben ne yapıcam askerliğe gitsem kim bakıcak babama anneme bu duruma kimseyi düşürmesin ALLAH Her mazlumun yardımcısı olan ALLAH yardım et


Bİ OKUYUN

Gönderen: ABDURRAHMAN KARAFİL

BABAM KANSER HASTASI.KIZ KARDEŞİM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ.GÜNDÜZ MUHASEBE BÜROSUNDA AKŞAMLARI KAFEDE ÇALIŞIYORUM.ÜSTELİK YAZA DÜĞÜNÜM VAR NASİP OLURSA .BU SENE TECİLİM SONA ERİYOR.ASKERE GİDERSEM BABAMI EMANET EDECEĞİM KİMSEM YOK.ÜSTELİK BORÇLARIM VAR.KEYFİMDEN ÇALIŞMIYORUM EK İŞ TE .ASKERE GİTMEM DEMEK BENİM HAYATIMIN ALT ÜST OLMASI DEMEK.Bİ KOLAYLIK YAPILSIN BEDELLİ ÇIKSIN BEDELİNİ GEREKİRSE Bİ İŞ DAHA BULUR GEREĞİNİ YAPARIM .DUYUN SESİMİZİ NE İNSANLAR VAR BENİM GİBİ ..


Tüm geleceğimi kaybedicem

Gönderen: Umut Şengül

Yıllardır çalışıyorum işçi olarak şimdi babamdan bana kalan küçük elektronik dükkanını büyütmüşken 3 şube haline getirmişken askere gitmek zorundayım yoklama kaçağı durumdayım iş yerini kime bırakıcaz babam yaşlandı onu geçtim borçlar ne olacak kaçak göçek iş yapıp borçlarımı ödemeye çalışıyorum yakalanmadan ödeyip gidicem galiba bu gidişle sonra ne olacak dükkan iş güç evlilik herşey puf olup uçucak zamanında bedelli yapanlar şanslı doğmuşta ben mi yada bizler mi şanssız doğduk bu zamana kadar akp nin bana hiçbir faydası olmadı heo geri çevrildim şimdi yine geri çevriliyoruz bu mu sizin adalet anlayışınız hak anlayışınız


Sözleşmeli Er'e duyulan yoğun ilgi

Gönderen: Safa Demirtaş

Şu an bir yanda askerliği iş olarak gören ve bu işe bir an önce başlamak isteyen binlerce genç, bir yanda ise para karşılığında askerlik görevini tamamlamak isteyen binlerce genç. Bunu ortak paydada çözen bir sistem olamaz mı? Bu sistemi kurmak bu kadar mı zor? Bi taraftakini işe al, birine ödet. Her iki tarafta mutlu olsun, sen de mutlu ol. Zaten ekonomik kriz içerisindeyiz. İşsizlik oranımız zaten yeterince fazla. Bakaya kalmışları, kaçakları da kendi orduma ekleyim derken işsizler ordusuna ekleyen bir sistemin içerisindeyken galiba imkansız.


BEDELLİ ÇIKSIN ARTIK !

Gönderen: MELİS GÜZELEL

Merhaba , Eşim 2011 den beri kaçak evlenmeden öncede öyleydi ama birbirimize daha fazla geç kalmak istemedik :) Eşim o kadar prfsyonel bir yönetici olmasına rağmen şuan işten çıkarıldı evimiz kira bedelli ödeyecek bile paramız yok olmasına rağmen çıksında yeter ki bulup buluştururuz diyorum artık dayanılmak hale geldi uyumuyor,yemiyor,çalışamıyorum.Lütfen artık insanların sesine kulak verin ! Eşimin gözlerimin önünde eriyip gitmesini istemiyorum lütfen çıksın artık!