Hakkımızda

Bedelli Askerlik Platformu - Hakkımızda

Bedelli Askerlik Platformu; TÜRKİYE CUMHURİYETİ sınırları içerisinde 81 il ve 957 ilçede BEDELLİ ASKERLİK bekleyen vatandaşlarımızı temsil etmek, yetkili şahıs ve kurumlara vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini iletmek, görsel ve yazılı basın ile sosyal medyada etkinlikler düzenleyerek Bedelli Askerlik konusu hakkında topluma bilgi vermek ve dayanışmayı artırmak amacıyla oluşturulmuş bir organizasyondur. Bedelli Askerlik Platformu olarak hiç bir siyasi, dini, kültürel veya ekonomik bir zümreye bağlı olmamakla beraber, her hangi bir şekilde kâr, reklam veya marka amacı gütmeksizin, asıl olarak gönüllülük esası ile işleyişimizi yürütmekte olup, sadece Bedelli Askerlik ve ilgili konularda değil, bir çok farklı sektörde uzmanlaşmış arkadaşlarımızla burada yerimizi almaktayız.

Temel amacımız; SESİMİZİ DAHA GÜR ÇIKARABİLMEK üzere tek çatı altında ve YAŞ 25 BEDEL 15 sloganı doğrultusunda birleşerek kapsamlı bir Bedelli Askerlik Yasası’nın yürürlüğe girmesi adına çalışmalar yapmak, mevcut çalışmalar ve gelişmeler hakkında BEDELLİ ASKERLİK bekleyen vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve Bedelli Askerlik Yasası'nın noksanlığı sebebiyle mağdur olan vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde olmaktır.

Temel amacımız, ülkemiz yasal mevzuatına uygun olup temel dayanağını Anayasamızın Vatan Hizmeti başlıklı 72. maddesinden almaktadır. Bahsi geçen maddeye göre; "Vatan hizmeti, her Türk’ün hizmeti ve ödevidir. Bu hizmetin silahlı kuvvetlerde veya kamu kesiminde ne şekilde yerine getirileceği veya getirilmiş sayılacağı kanunla düzenlenebilir." Bu doğrultuda Çalışan, Üreten ve İstihdam Sağlayan TÜRK GENÇLERİNİN ekonomiye destek olabilmeleri, Askerlik sorunu sebebiyle iş yerinden çıkarılan, seyahat edemeyen, banka hesabı açamayan, hastaneye gidemeyen ve bir çok temel haktan yararlanamayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilebilmesi ve Bedelli Askerlik ile PROFESYONEL ORDU‘ya geçişin öneminin vurgulanabilmesi için sorunlarımız, ihtiyaçlarımız ve çözüm önerilerimiz, başta Milletvekilleri ve Bakanlarımız olmak üzere tüm bürokratlarımıza yasal ve ahlaki kurallar çerçevesinde düzenli olarak iletilmektedir.

Açıklamalarımız doğrultusunda bilgi ve gelişmelerden haberdar olabilmek ve bize destek verebilmek adına Platformumuzu sosyal medya hesaplarımız aracılığı ile takip edebilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve duyuracağımız çalışmalarımızda bize yardımcı olabilirsiniz.