SEÇİM ALAMETLERİ BELİRDİ, BEDELLİNİN SIRASI GELDİ - 03.01.2018

Çok alametler belirdi

Taşerona kadro, yeni 120 bin memur, asgari ücret ve emekli zammı…

 

Türkiye 2019 seçimlerine doğru çok yönlü atraksiyonlara sahne olurken, erken seçim ihtimali ise hiç gündemden düşmüyor. Her ne kadar hükümetin 2017’yi değişim, 2018’i icraat ve 2019’u seçim yılı ilan ettiği konuşulsa da, üst üste ortaya konan icraatlar ve takdim şekli 2018’de baskın bir erken seçim ihtimalini gündeme getiriyor.

120 bin memur alınacağını duyuruldu

Ankara’da önümüzdeki yıl baskın bir seçim nedeni olarak birkaç madde sayılıyor. Bunların en başında yıllardır beklenen taşerona kadro meselesi geliyor. Her ne kadar kapsamı çok dar tutulsa da, kamuoyuna takdim şekli önemli bulunuyor. Taşeronun hemen ardından bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından, başta Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim, Adalet, Gençlik Spor, Aile Sosyal Bakanlığı ve Diyanet’e olmak üzere farklı devlet kurumlarına bu yıl yeni 120 bin memur alınacağının duyurulması oldu.

 

“Toplumun fakirleri askere gidiyor, zenginleri gitmiyor”

Bu iki gelişmeye ilaveten önümüzdeki haftalarda “Kitlesel alanı geniş konularda” hükümetin iki çalışmayı daha gündemine alacağı belirtiliyor. Bunlardan biri “bedelli askerlik” konusu. Ancak bu konuda “Toplumun fakirleri askere gidiyor, zenginleri gitmiyor” algısını izale edecek bir çalışmanın gelebileceği belirtiliyor. Bir diğer erken seçim alameti ise asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam konusu. Yaştan dolayı emeklilik sorununa da hükümetin bir formül bulacağı belirtiliyor.

Milligazete.com.tr / Muhabir Ahmet Yavuz

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış.