Milli Savunma Bakanı açıkladı bedelli askerlik çıkacak mı ? - 23.06.2017

Milli Savunma Bakanı'ndan bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı'ndan bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, katıldığı bir televizyon programında bedelli askerlik ile ilgili "Gündemimizde bedelli askerlik kesinlikle yok" dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, canlı yayınlanan programda yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Türkiye şu anda birkaç tane terör örgütü ile mücade ediyor. PKK ile mücadele, DEAŞ'la mücadele, diğer terör örgütleri ile mücadele. Bedelli askerliğin gündeme gelmesi dahi askerin moralini bozuyor. Gündemimizde bedelli askerlik kesinlikle yok. Konuşulmasının dahi doğru olmadığını düşünüyorum.

BEDELLİ YOK DEDİKODUSU VAR

Bedelli askerlikle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, böyle bir gündemin olmadığını sadece dedikodusunun olduğunu söylemişti.

Sabah

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • Ali:

    Ocak ayında askerlik Şubesinden Çalıştığım Firmaya yazı geldi ve bu işten çıkartıldım. Yeni bir iş buldum ve dün öğrendim ki bu firmaya da yine askerlik şubesinden işten çıkarılmam konusunda yazı geldi. Geçimini sağlamam gereken insanlar var bırakıp en azından suanda gitmemem gereken insanlar. insanları ekmeğinden etmek de ne demek oluyor.

  • GÖKHAN:

    Türkiye yıllardır terörle mücadele ediyor ve maalesef uzun yıllar da edecek görünüyor. Kredi borçları olan insanların borçları yeniden yapılandırılmıyor veya ertelenmiyor. Aile geçindiren insanlar anasını, eşini, çoluk çocuğunu bırakıp askere gitmek zorunda kalıyor. Arkada kalanlar nasıl geçinecek, nerede yaşayacak diye soran yok. Askerin morali bozulmasın deniliyor. Eşini, çoluk çocuğunu, annesini ardında bu sorularla bırakan bir askerin morali ne kadar düzgün olabilir? Dış Ticaret yapıyorum. Yaptığım satışlarla yılda ülkeme 3 milyon dolar döviz girmesini sağlıyorum. Kışlada bu memlekete ne faydam olacak!