Kamuoyuna Duyurulur - 21.01.2018

Kamuoyuna Duyurulur

50 bin üyesi olmakla birlikte 3,5 milyon gencin sorunları ile ilgilenen ve talebini dile getiren  Bedelli Askerlik Platformu'nun açıklamasıdır;

Bedelli Askerlik Platformu; TÜRKİYE CUMHURİYETİ sınırları içerisinde 81 il ve 957 ilçede BEDELLİ ASKERLİK bekleyen vatandaşlarımızı temsil etmek, yetkili şahıs ve kurumlara vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini iletmek, görsel ve yazılı basın ile sosyal medyada etkinlikler düzenleyerek Bedelli Askerlik konusu hakkında topluma bilgi vermek ve dayanışmayı artırmak amacıyla oluşturulmuş bir organizasyondur. Bedelli Askerlik Platformu olarak hiç bir siyasi, dini, kültürel veya ekonomik bir zümreye bağlı olmamakla beraber, her hangi bir şekilde kâr, reklam veya marka amacı gütmeksizin, asıl olarak gönüllülük esası ile işleyişimizi yürütmekte olup, sadece Bedelli Askerlik ve ilgili konularda değil, bir çok farklı sektörde uzmanlaşmış arkadaşlarımızla burada yerimizi almaktayız.


Birkaç gündür sosyal medya üzerinden bizi FETÖ ile ilişkilendirenler ya da birlikte hareket ettiğimize dair söylentiler olmuştur. Hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığı belirtmek isteriz.


Bedelli Askerlik Platformuna üye ya da bedelli askerlik uygulamasından yararlanmış veyahut yararlanacak her bir genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çeşitli yerlerinde vatandaşlık görevini icra etmektedir.
Mevcut bulunduğumuz durumda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı varken, şu süreçte bedelli askerlikten söz etmenin ne yeridir ne de zamanı düşüncesindeyiz. Türkiye’miz kritik bir süreçten geçmektedir. Kahraman ordumuzun muzaffer olması için 7'den 70'e duacıyız.
Türkiye’mizin refaha kavuşmasının ardından bedelli askerlik sorununa ilişkin toplamdan 5 milyon insanı ilgilendiren ve elzem olarak nihayete kavuşması gereken sorunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın diğer bedelli askerlik çalışmalarında olduğu gibi, bu sorunumuzu çözeceği ve bize yardım edeceğinden şüphemiz yoktur.

Bedelli askerlik konusunda yaşadığımız Afrin süreci sonrası ve uygun olan en kısa zamanda tüm siyasi partilerden, tüm milletvekillerimizden, Milli Savunma Bakanımızdan, Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan gençler olarak sorunlarımızın çözülmesi için beklenti içindeyiz.


Bedelli Askerlik Platformu

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • serdar:

    bedelli şart keyfi değil bu bir mağduriyettir..........

  • onur:

    BEDELLİ ASKERLİK ÇIKMCAKSA OY VERMEMEMİN Bİ MANTIĞIDA YOK AİLEMİ BIRAKIP GİDEMİYORUM 2 yaşlı kadına bakıyorum ikiside hasta bakacak kimsemiz yok. işimde gücümde insanım çalışıyorum bu askerlik sıkıntısını düşüne düşüne kendi geleceğimi kuramıyorum kafamda sorular sorular yaş 25 bedel 15 İSTİYORUZ...