Cumhurbaşkanı'ndan Son Dakika Bedelli Açıklaması - 15.09.2017

Bu yıl bedelli askerlik çıkar mı? Yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi!

En çok araştırılan konulardan biri olan bedelli askerlik çıkacak mı sorusuna yanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

 

Bedelli askerlik çıkacak mı? Bu yıl bedelli askerlik çıkar mı? Yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi!

Binlerce gencin büyük bir umutla beklediği bedelli askerlik sosyal medya da gündem oldu. Erdoğan tarafından gelen bedelli askerlik açıklaması sonrası heyecan iyice arttı. Peki bedelli askerlik çıkacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik için “Şu anda gündemimizde yok çünkü şu anda asker kadrosunda ihtiyaç var.” şeklinde konuştu.

Bedelli askerlik konusunda, şu anda gündemimizde bu yok. Çünkü, şu anda ciddi manada asker kadrosunda eksilme var.
Onun için biz, vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz. Hele hele üniversite bitirmiş, bedelli askerlik bekliyor. Zaten askerlik 6 ay. Bunun da yaklaşık bir 20 günü izin; 5 ay 10 gün. Gel askerliğini yap. Askerlik bir de sana bir çok kazanım sağlıyor.

Bir tarafta yığılma var ama diğer yanda ihtiyacımız da söz konusu...

“TEMENNİ EDERİM Kİ GÜNDEMDEN DÜŞER”

Ciddi bir ihtiyacımız var. Asker bir milletiz. Asker bir milletsek gereğini yapalım. Temenni ederim ki bunlar gündemden düşer. Biz yaptık. Ben 16 ay yedek subaylık yaptım.

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • Bimer:

    BİMER ve CİMER'den talep etmeye devam... Ülkenin en zor dönemlerinde bedelli çıktı da, siyasilerin kaçı çıkıp da o şerefli üniformayı giyin dedi, kaçı çıkıp da asker lazım dedi. Geçtiğimiz yıl Başkanlık referandumundan önce bedelli askerlik hakkında daha ılımlı konuşuluyordu, şimdi ne oldu da bir seferde kestirilip atılıyor bu konu. Seçimden önce başka, sonra başka. Bedelli askerlik ihtiyaçtır. Bekleyen için de, devlet için de ihtiyaçtır. Bimer ve Cimer'den bedelli askerlik taleplerini iletmeye devam edelim.