Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelli Askerlik Çıkartalım mı ? - 25.04.2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelli Askerlik Çıkartalım mı ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı'nda bedelli askerlik gündeme geldi.

Son dakika - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması!

NTV canlı yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı'na en çok gelen soru seçim öncesi gündeme gelen Bedelli Askerlik oldu. Bu denli talebin olması dolayısıyla kameralar önünde soru Cumhurbaşkanı'na sorulamadı ama o kadar yoğun talep vardı ki soru kuliste gazeteciler,moderatör ve danışmanlar arasında ele alındı. CNN TÜRK'ün ve NTV nin bu bilgiler yanında elde ettiği diğer kulis bilgileri doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik konusunda çok fazla talebin olması sebebiyle toplantı esnasında bu konuyu açarak MKYK üyelerine düşüncelerini sordu. Ardından Cumhurbaşkanı, bedelli askerlik isteyenler ve istemeyenler diye açık oylama yaptı. Yapılan oylamada bedelli askerliğin oy çokluğuyla şimdilik çıkarılmasının seçim öncesi doğru olmadığı kanısına varıldı.

MKYK toplantısında AK Parti'de çalışmalarını sürdüren uyum üst komisyonu ile 5 alt komisyonun çalışmaları da ele alındı. Alt komisyonların çalışmalarını mayıs sonuna kadar tamamlayarak üst komisyona sunmaları kararlaştırıldı.

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • hüsran:

    ben bedelli çıkarmadıktan sonra sana oy vermem ki. sen seçimden sonra bedelli çıkar biz öderiz bedelini fakat oy bekleme. çıkar bedelliyi oyumu hatta ailecek oyumuzu verelim.

  • HIKMET:

    BEDELLİASKERLİK için atılmayan Adımlar yüzünden Toplumsal travmalar yaşanmaktadır. 1milyon genci ilgilendiren Basın yayınlarınızın Bizim için sessiz Kalmamalarını Rica ediyoruz.

  • TANJU:

    BU HABER DOĞRU MU?