Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması - 15.12.2017


Son dakika... Savunma Bakanı'ndan bedelli askerlik açıklaması

Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması

Bedelli askerlik konusunda açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, şu an gündemlerinde bedelli askerlik konusunun olmadığının altını çizdi.   

Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması

Bedelli askerlik bekleyen vatandaşların merakla beklediği soru muhalefet partilerinden geldi. Çok fazla sorunun geldiğini ve talebin çokluğundan bahseden vekillere karşılık açıklama Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'den geldi. Hükümet kanadından yapılan açıklamayla bedelli askerlik çalışmasının gündemde olmadığı belirtildi. İşte bedelli askerlik hakkındaki o açıklama...

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Genel Kurulu’nda Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın 2018 yılı bütçesinin görüşüldüğü oturuma katıldı.

"BÖYLE BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK"

Hükümet adına söz alan Canikli, Türkiye’nin ciddi bir mücadele içinde olduğunu belirterek bedelli askerlik konusunda gündemimizde yok sözlerinden sonra  “10 yıl, 5 yıl sonrasıyla ilgili bir şey söyleyemem ama öngörülebilir bir zaman dilimi içerisinde, yani şu an itibarıyla böyle bir düşüncemiz yok.” diye konuştu.

 

Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması

 

 

 

 

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış.