2017 de Bedelli askerlik çıkıyor mu? - 26.02.2017

Sayıları 1 milyonu bulan, Bedelli Askerlik bekleyen gençler 2017 yılında bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Konuyla ilgili olarak, Hükümet cephesinden en son Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bir açıklama yaptı. Peki bedelli askerlik bu yıl çıkacak mı?

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKIYOR MU?

Bekir Bozdağ dün akşam katıldığı bir televizyon programında bedelli askerlik ile ilgili sorulara açıklık getirdi. Bozdağ, ilerleyen süreçte genel af ve bedelli askerlikle ilgili bir gelişme olup olmayacağına yönelik sorulara karşılık, her iki konuda da bir çalışmanın söz konusu olmadığını açıkladı. 

BEDELLİ ASKERLİK NE ZAMAN ÇIKAR?

Bedelli konusu son günlerde tekrar gündeme gelmiş durumda. Fakat Hükümet de aynı şekilde kararlı. Türkiye'nin başta DAEŞ ve PKK gibi unsurlar olmak üzere pek çok terör örgütü ile savaşı devam ediyor. Hükümet, Fırat Kalkanı Operasyonu devam ederken bir bedelli askerlik çalışmasının etik olmayacağının sıkça altını çiziyor.Bedelli Askerlik ile ilgili büyük bir kamuoyu da aynı şekilde oluşmuş durumda. Bedelli Askerlik Platformları konu ile ilgili mağduriyetlerin hükümete aktarılması gerektiğine dikkat çekiyor.Son gelen duyumlara göre Bedelli Askerlik konusunda en azından konuşulması için Fırat Kalkanı Harekatı'nın bitmesi bekleniyor.

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış.