'Bedelli askerlik' yanıtı: Bir süre sonra yapılabilir - 19.04.2018

'Bedelli askerlik' yanıtı: Bir süre sonra yapılabilir

"Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?" sorusunun cevabı hemen hemen her gün merak edilirken bedelli askerlik bekleyenler ise durumlarını çeşitli platformlar aracılığıyla duyurmaya çalışıyor. AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı ise Twitter hesabından yüzbinlerce gencin 'bedelli askerlik çıkacak mı?' sorularına dikkat çekici bir yanıt verdi.

 

Yüzbinlerce genç 'bedelli askerlik çıkacak mı?' sorusunun cevabını merakla bekliyor.  AK Parti'nin İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Selma Yazıcı'nın attığı tweet bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Yazıcı'nın, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı açıklamasından üç gün önce “Siyasetin bir adabı olmalı. Seçim kazanmak göz boyamayla olmaz. Verilen vaatlerin içi boş olmamalı. AK Parti hükümetleri şimdiye kadar ne dediyse yaptı. Üstelik bir tarafta dış güçlerin bir tarafta içteki hainlere ve terör belalarına rağmen” mesajını paylaşmıştı.

YAZICI'DAN BEDELLİ ASKERLİK YANITI

Selma Yazıcı'nın attığı bu tweet üzerine sosyal medya kullanıcıları bedelli askerlik ile ilgili yüzlerce soru yöneltince Yazıcı, “Bedelli sözünü yazacağınızı biliyordum ama kaç kez çıkarıldı bu da sözün yerine getirildiğinin göstergesidir. Yine çıkarılırdı, zemin uygun olsaydı. Belki bir süre sonra yapılabilir” şeklinde yanıt verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DURUMUN FARKINDAYIM

Selma Yazıcı, daha önce AK Parti'nin İstanbul'daki iftar programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "bedelli askerlik" meselesini sormuştu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yazıcı, bedelli için Cumhurbaşkanı ile görüştüğünü söyleyerek "Cumhurbaşkanımızla tekrar konuştum, elçiye zeval olmaz dedim. İsteğinizi ve siteminizi ilettim. Cumhurbaşkanımız söz vermedim ama durumun farkındayım dedi. Binali Bey'le konuşalım değerlendirme yapalım gerekirse gündeme alırız dedi. Bunu böyle yazayım mı dedim, yaz dedi. Yani yok demedi" ifadelerini kullanmıştı. 

Bedelli askerlik talebinde bulunanların gerekçesi ne?

Bedelli isteyenler bu talepte bulunurken hangi gerekçeleri öne sürüyor? İşte bedelli askerlik isteyenlerin gerekçeleri: 

‘’Askere gittiğimiz takdirde iş/kariyer durumlarımız sekteye uğrayacak. Döndüğümüzde iş bulmakta zorlanacağız.’’

‘’Oğlum/kızım var. Askere alınırsam eşim ve çocuklarımın maddi ihtiyaçlarını karşılayamayacağım.’’

‘’Ülke krizde! Bedelli askerlik yasasını çıkarsınlar. Hem biz yararlanalım hem de devletin kasasına para girsin.’’

‘’Halihazırda iktidardaki siyasetçilerin yakınları da askerliklerini bedelli olarak yapmışlar. Onlar yararlanabiliyorken neden biz yararlanamıyoruz?’’

‘’Türkiye’ye profesyonel askerlik gelmeli. Zorunlu askerlik uygulaması kaldırılmalı. Dünya devletleri artık profesyonel askerliğe geçiş yapıyorlar.’’

 

Milligazete.com.tr

Yorum Yap

 
 
 

Yorumlar

  • can:

    Madem öyle kararı biz verecek isek lütfen bir an önce bedelli askerlik için elinizden geleni yapın. her mitinginizde ve konusmanızda gençler evlenın dedınız evlendık zor güç yuva kurduk sonra 3 çocuk dedınız. biz sizi dinledik ve evlat sahıbı olduk. peki şimdi askere gidersek 1 yasında çocuğumuz var iken karımız hamıle iken evimiz kira iken onlara kim bakacak. mamasını suyunu yemeğini kirasını bezini kim ödeyecek. lütfen artık bi kendımıze gelelim. önce bizleri düşünün . bizler düşünüldüğümüzü anlayınca zaten emin olun gereğini yapıyoruz. oyumuzu da helal ediyoruz. LÜTFEN DİKKATE ALINALIM.... LÜTFEN.

  • ERSİN:

    EVLİĞİM 30 YAŞI DOLDUMAKTAĞIM BİRTANE ERKEK EVLADIM VAR.EŞİMİ VE EVLEDIMI BIRAKAÇ YER YOK ONLARIDA BAKACAK İNSAN BULUNMAMAKTADIR. SAYIN CUMHURBAŞKANIM REİS SİZ İÇ BİRZAMAN İNSANLARI MAĞDUR DURUMDA BULUNDURMAZSINIZ EN YAKIN ZAMANDA BEDELLİ ASKERLİK BEKLİYORUZ.OYLAR SİZE